Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa u pacjentów onkologicznych
Prof. Ewa Lewicka omawia zasady leczenia żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej u pacjentów z chorobą nowotworową.
Prof. Ewa Lewicka omawia zasady leczenia żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej u pacjentów z chorobą nowotworową.
Prof. Janusz Skalski o kardiochirurgii dziecięcej w Polsce.
Prof. Elżbieta Biernacka omawia zalecenia diagnostyki i leczenia kanałopatii przedstawione w wytycznych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego dotyczących arytmii komorowych i prewencji nagłego zgonu sercowego.
W szpitalnej praktyce geriatrycznej nierzadko zdarzają się pacjenci z zastojem w krążeniu małym, którzy są odwodnieni. O zasadach postępowania u tych chorych mówi prof. Piotr Rozentryt.
Prof. Piotr Kułakowski omawia wytyczne Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego dotyczące arytmii komorowych i prewencji nagłego zgonu sercowego.
Prof. Michał Ciurzyński przedstawia zalecenia dotyczące diagnostyki i leczenia pacjentów z nadciśnieniem płucnym związanym z twardziną układową przedstawione w wytycznych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego z 2022 roku.
Wytyczne ESC 2022 dotyczące kardioonkologii wprowadzają rewolucyjne zmiany – komentuje prof. Przemysław Leszek z Kliniki Niewydolności Serca i Transplantologii w Narodowym Instytucie Kardiologii.
Podejście do leczenia choroby niedokrwiennej serca u pacjentów w bardzo podeszłym wieku omawia prof. Andrzej Budaj.
Migotanie przedsionków stanowi olbrzymi problem w medycynie wieku podeszłego. Zagadnienia od epidemiologii do najnowszych wskazówek, jak leczyć skrótowo acz syntetycznie, omawia prof. Maria Trusz-Gluza.
Często chorzy nie mieli odpowiedniej opieki, gdyż część ośrodków specjalistycznych była wyłączona z „normalnego” funkcjonowania.